Що потрібно знати перед тим, як відправитися у подорож до найближчого магазину

187
5 хвилин
Що потрібно знати перед тим, як відправитися у подорож до найближчого магазину
Вже три тижні українці з перемінним успіхом сидять на карантині. Офіційно він має тривати до 24 квітня, але немає жодної гарантії, що його не розтягнуть на довше.

Тим часом постійне знаходження в чотирьох стінах плюс весняне сонечко за вікном роблять свою справу і виманюють українців на вулиці, а влада тим часом запроваджує все нові й нові заборони. Сайт УНІАН зібрав поради, як безпечно для себе і оточуючих вийти на вулицю, якщо вже дуже треба.

Головні правила виходу з дому під час карантину


Вибираємо оптимальний час для вилазки на вулицю

Зрозуміло, найкраще вибиратися на вулицю, коли там буде мінімальна кількість людей. Тут у виграші будуть конкретні жайворонки, або не менш конкретні сови. Жайворонки з легкістю прокинуться рано вранці і зможуть вийти з дому годині о 7-8 ранку, і тоді їм можуть трапитися хіба що самотні бігуни або такі ж свідомі жайворонки, які, як і ви, будуть намагатися триматися на максимально безпечній відстані від інших людей. Все ж у таку рань, та ще якщо у вихідний день, зважаться вийти тільки ті, хто дійсно хоче уникнути контакту з людьми. Сови ж зможуть вибратися з дому під покровом ночі.

Правда, тут є кілька недоліків: ще досить прохолодно і не завжди безпечно, особливо в умовах можливого зростання злочинності через збіднення населення в результаті тривалого карантину. Крім того, зараз багато установ скоротили час роботи, а тому пізно ввечері вже нічого не працюватиме.

Одяг і захисні засоби для прогулянки в карантин

Вирушаючи на прогулянку в період карантину, потрібно дуже відповідально підійти до того, що ви вдягнете і візьмете з собою.

Вибирайте той одяг, який не шкода прати після кожної прогулянки. Все ж медики радять відправляти в прання відразу ж по поверненню додому все те, що побуває в зоні ризику зараження коронавірусом, тобто на вулиці.

Прикривайте голову шапкою, кепкою, капюшоном і так далі. Адже голова —найвразливіше перед коронавірусом місце на тілі людини. Якщо на відріз не хочете вдягати головний убір на вулиці — краще помийте голову по поверненню додому, і обов'язково помийте обличчя. Також постарайтеся уникати розпущеного волосся – адже хтось може кашлянути, вірус осяде на вашому волоссі, потім подме вітер і волосся виявляться у вас в носі, в очах або в роті.

Маску слід мати при собі в будь-якому випадку, вдягати її необхідно при контакті з людьми, в більш-менш людних місцях, а коли ви йдете десь самі в лісі - можна й зняти. При цьому варто розуміти, що маску потрібно використовувати правильно —надягати потрібною стороною, безпечно знімати, не використовувати повторно, а якщо маска багаторазова — прати після кожного входу на вулицю, адже мікроби можуть бути як усередині маски, так і зовні.

Що ще взяти з собою перед виходом на вулицю

Захисні рукавиці — не обов'язкова вимога, але хороша захисна міра. Все ж під час виходу з будинку за покупками — ви точно будете чіпати ручки дверей, кнопки ліфта, а також гаманці, гроші, картки та мобільні телефони. Все це додаткові можливості для передачі коронавіруса. При цьому варто пам'ятати, що в жодному разі не можна чіпати обличчя на вулиці, особливо після того, як ви торкнулися вищезгадані предмети.

Один з головних способів боротьби з коронавірусом — регулярне миття рук. Однак, перебуваючи на вулиці це зробити проблематично. Тому потрібно мати з собою антисептик, яким можна обробляти руки одразу після контакту зі сторонніми предметами.

Йдете в магазин — беріть з собою сумку з тканини, яку можна легко прати вдома після кожного виходу на вулицю. Також радимо при поході в магазин складати продукти у вашу власну торбу, а не кошик або візок, які зазвичай ви берете в супермаркеті – хтозна хто їх до вас чіпав.

Паспорт або інші документи, що посвідчують особу. Це обов'язкова вимога Кабміну в умовах карантину, яку краще не порушувати.

Що потрібно зробити по поверненню додому.


Знімати взуття краще перед входом в квартиру/дім, відразу після цього вимивши його або хоча б сховавши в пакет, щоб його ніхто не зачепив випадково або ж не влізли домашні тварини.

Теж саме варто зробити з одягом. Ні, не обов'язково знімати його перед входом, але відправити на прання або в окремий пакет не завадило б.

Ретельно вимити руки з милом, а також вмити обличчя.

Продезинфікувати спиртом або іншим рекомендованим способом ваш мобільний телефон, ключі, гаманець, окуляри, навушники та інші предмети, на які міг потрапити вірус на вулиці. Також варто протерти спиртом вхідні ручку двері та інші поверхні, яких ви могли торкнутися після повернення додому.

Якщо гуляли з домашнюю твариною, її також слід вимити якщо не повністю, то лапи точно. 
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...