ЄС не відкриє кордони для українців з 14 липня

248
2 хвилини
ЄС не відкриє кордони для українців з 14 липня
14 липня Європейський Союз перегляне так званий «зелений» список країн, громадянам яких дозволений вільний в'їзд до держав-учасниць Шенгену. Однак, як заявив в інтерв'ю для «Сьогодні» міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, Україна не має шансів потрапити до цього переліку.

«Зараз, на жаль, цифри в Україні невтішні. За останніми даними, у нас 62 хворих на 100 тис. населення. При тому, що в ЄС, наприклад, ця цифра становить 16,3 людини на 100 тис. населення. Про зняття обмежень на в'їзд в Шенгенську зону ми зможемо говорити після того, як показник в Україні буде дорівнювати середньому по ЄС, або буде менше. Це ключова вимога», — заявив міністр.

Кулеба підкреслив, що Україна «дуже далека» від виконання вимог ЄС і зазначив, що кожен громадянин повинен вести себе відповідально, щоб стримувати поширення коронавіруса.

«У найближчий перегляд шансів немає. Тому що, як я вже згадав, наші цифри зараз, м'яко кажучи, набагато гірше, ніж це потрібно. Але ми в МЗС зробили все, щоб допомогти МОЗ налагодити діалог з ЄС, увійти у внутрішні процедури і механізми взаємодії з ЄС, щоб українська сторона мала можливість надавати максимально динамічно повну інформацію не тільки про цифри, а й про ті заходи, які ми застосовуємо в Україні для боротьби з коронавірусом. А це теж дуже важливий критерій», — зазначив Кулеба.

У той же час глава МЗС вважає, що ЄС правильно робить, закривши в'їзд для громадян України.
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...