Карпати в небезпеці через незаконну вирубку лісів – ООН

213
1 хвилина
Карпати в небезпеці через незаконну вирубку лісів – ООН
Карпати в небезпеці через незаконну вирубку лісів, повідомляє УП із посиланням на виконавчу директорку програми ООН із питань довкілля Інгер Андерсен.

Ліси Карпат зникають із загрозливою швидкістю, їх незаконно вирубують і вивозять за кордон, сказала Андерсен.

Серед наявних наслідків вона назвала повені, підтоплені села й дороги, руйнування мостів і загибель людей. Це все відбувається через зміну клімату, пояснила Андерсен.

ООН закликає зміцнити вплив законодавства, щоб зберегти довкілля. А також збільшити транскордонну співпрацю і активізувати боротьбу зі змінами клімату.

Державне агентство з питань лісових ресурсів запустило пілотний проєкт з електронного реєстру легальних рубок лісу. Онлайн-карта рубок працює в пілотному режимі і поширюється на три області – Чернігівську, Полтавську, Рівненську. У разі виявлення нелегальних робіт можна звертатись до поліції або Держлісагентства.

Вирубування тропічних лісів шкодить екології у 6 разів більше, ніж вважалось раніше. Вчені проаналізували викиди парникових газів через вирубування, розчищення та пожеж у тропічних лісах за 13 років (2000-2013). З’ясувалось, що попередні дослідження занижували оцінки у шість разів, тобто на 6,53 мільярда тонн викидів.

Читайте також: Україна підписала угоду про безвіз із ще однією країною Карибського басейну
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...