Італія ввела обов'язкові COVID-сертифікати для роботи

84
1 хвилина
Італія ввела обов'язкові COVID-сертифікати для роботи
Співробітникам як державного, так і приватного сектора в Італії починаючи з п'ятниці необхідно мати COVID-сертифікат для перебування на робочому місці.

Раніше зобов'язання мати даний документ, який свідчить про вакцинацію, перенесений коронавірус або негативний результат тесту, поширювалося лише на працівників навчальних закладів і студентів університетів. Для медичних працівників передбачена обов'язкова вакцинація.

При відсутності документа у вигляді QR-коду, який зчитується за допомогою спеціальної програми на телефоні, на працівника не поширюються жодні дисциплінарні та інші санкції. Не передбачено і звільнення або тимчасове відсторонення від роботи, однак пропуски через відсутність документа ніяк не оплачуються. У разі ж допуску до робочого місця співробітника без сертифіката і сам працівник, і роботодавець можуть бути оштрафовані. Суми штрафів варіюються від €400 до €1000.

Введення COVID-сертифікату, на думку уряду, позбавляє від необхідності вводити обов'язкову вакцинацію.

З початку серпня сертифікати необхідні для відвідування культурних установ і масових заходів (навіть на відкритому повітрі), спортзалів, басейнів, тематичних парків і термальних центрів, ресторанів в закритих приміщеннях. З вересня документ необхідний для проїзду на транспорті далекого прямування (літаки, поїзди, кораблі, міжміські автобуси). На третьому етапі був введений обов'язковий COVID-сертифікат на робочому місці.

Читайте також: Брюссель запровадив COVID-перепустки для доступу в громадські місця
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...