Брюссель запровадив COVID-перепустки для доступу в громадські місця

74
2 хвилини
Брюссель запровадив COVID-перепустки для доступу в громадські місця
Електронні COVID-перепустки з QR-кодами запровадили в Брюсселі з півночі п'ятниці, без них громадяни більш не зможуть відвідувати масові заходи, лікарні та геріатричні пансіонати, ресторани та бари, спортзали та нічні клуби, а також музеї, театри й кінотеатри.

Це рішення прийнято урядом Брюссельського федерального регіону у зв'язку з найнижчим рівнем вакцинації дорослого населення і ризиком нового сплеску захворюваності в бельгійській столиці. Особи, щеплені вакцинами, що не визнані на території ЄС, отримати цей документ не зможуть і формально вважаються в Брюсселі невакцинованими.

Перепустка потрібна всім особам старше 16 років на всій території Брюсселя. Її не вимагатимуть в громадському транспорті, в магазинах, офісах і навчальних закладах, а також на відкритих терасах ресторанів. Втім, адміністрації багатьох компаній і навчальних закладів висувають власні вимоги щодо вакцинації своїх працівників або студентів.

«Перепустки — це оптимальне рішення. Воно буде сприяти підвищенню рівня вакцинації та водночас обмежить ризики для осіб без імунітету. Цей вимушений захід дозволить уникнути локдаунів, що є важливим проявом солідарності з нашим готельним і ресторанним бізнесом», — заявив голова уряду Брюссельського федерального регіону Руді Верворт.

Перепустка завантажується на мобільний телефон у вигляді додатку з QR-кодом. Людина отримує право вільного проходу по цьому документу через два тижні після завершення повної вакцинації, протягом пів року після перенесеного захворювання COVID-19 або протягом трьох днів після отримання негативного ПЛР-тесту.

За даними Міністерства охорони здоров'я королівства, зараз в Брюсселі вакциновані двома дозами 69% громадян старше 16 років. Це значно нижче, ніж у двох інших федеральних регіонах Бельгії.

Читайте також: Франція планує продовжити дію «санітарних пропусків» до серпня
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...