Автори документальних картин про подорожі показують найнеймовірніші місця на Землі, розповідають про героїчні подвиги дослідників, знайомлять з такими різними, але в той же час схожими людьми з різних куточків світу.
Дім, 2009
«Дім» — це візуальна подорож по Землі з висоти пташиного польоту. Вражаючі уяву кадри і розповідь про екологічну катастрофу заставляють застигнути перед екраном з відкритим ротом. Це емоційний, моторошний і одночасно гарний фільм, він переведений на 9 мов і заборонений в 36 країнах світу.
Над зворушливою картиною працювали всесвітньо відомий фотограф дикої природи Яна Артюса-Бертрана і режисер Люк Бессон. У стрічці представлені сцени, записані в 54 різних країнах, а за кадром звучить голос популярної актриси Сальми Хайєк.
180° на південь, 2010
Цей документальний фільм — про Джеффа Джонсона, який повторив легендарну подорож в Патагонію екологічного активіста Дуга Томпкинса (засновник The North Face) і одного з найунікальніших захисників навколишнього середовища Айвон Чоінарда (засновник бренду Patagonia). Далеко не безпечна пригода в фільмі сприймається як легка екскурсія.
Самсара, 2011
«Самсара» — це захоплююча, яскрава картина про все, що трапляється на планеті. Під час перегляду ви зможете переміщуватися в будь-яку точку світу, побачити всі його скарби. Величні міста, крихітні селища, безмежні пустелі і зачаровуючі гори.
Ця документалка зокрема побудована на контрасті. Ми бачимо багатіїв і бідняків, народження і смерть, заливистий сміх і гіркі сльози.
Зустріч на краю світу, 2007
Цей документальний фільм німецького режисера Вернера Херцога — про Антарктиду. Стрічка не стільки про чарівні пейзажи, природі країни, скільки про людей, які там живуть і, незважаючи ні на що, люблять суворий крижаний край.
У пошуках цікавих історій Вернер Херцог відправився на антарктичну станцію Мак Мардо, де працює трохи більше 1000 чоловік. Серед них філософи, банкіри і навіть кіношники, які свого часу виїхали в Антарктиду, щоб присвятити життя їй і компанії.
«Зустріч на краю світу» — цікава та смішна документалка, але від деяких моментів мороз по шкірі.
Життя за один день
«Життя за один день» — це спільний продюсерський спецпроект Рідлі Скотта і відеохостингу YouTube. Матеріали для фільму надали користувачі інтернету.
24 липня 2010 роки люди з 192 країн світу надіслали відео про те, як проходить їх день. З 80 000 кліпів творці відібрали кращі уривки і зробили документальний фільм про один день з життя планети.
Оповідання людей окремо об'єднується, після чого утворюється історія про життя людства в цілому. Смішне і сумне, трагічне й оптимістичне — життя людей з різних країн має набагато більше спільного, ніж ми всі собі уявляємо.
Наша планета, 2019
Цей документальний серіал — краща кіноподорож до дикої природи.
Його творцям вдалося показати знайомі ситуації і тварин так, що під час перегляду забуваєш випити свій чай. Смієшся, коли безглуздо танцюють пташки, дивуєшся кмітливості китів і плачеш, коли через глобальне потепління вмирають моржі.
Цей серіал — філігранна робота, проект готували 4 роки 600 членів кількох знімальних груп в 50 країнах світу.
Матеріали TripMyDream.