Як отримати ID-картку?

221
1 хвилина

Портал ДІЯ продовжує тестувати цифрові паспорти у мобільному застосунку. Вже скоро кожен власник ID-карти зможе користуватися е-паспортом. 

Розповідаємо, як отримати ID-картку, якщо у вас її ще немає:

Якщо у вас паспорт-книжечка, за бажанням ви можете обміняти його на ID-картку. Проте радимо зробити це вже після карантину. Наразі ID оформлюють лише тим громадянам, хто отримує паспорт уперше або у разі втрати, викрадення та інших невідкладних випадках. 

Як ви можете отримати ID-картку?

  • Візьміть паспорт та квитанцію про сплату адмінзбору. 14-річним громадянам, які отримують паспорт уперше, потрібно взяти свідоцтво про народження. Для них ця послуга безкоштовна.

  • У деяких випадках потрібні додаткові документи. Перелік ви можете переглянути за посиланням: https://bit.ly/2UDq9bj

  • Зверніться до ЦНАП, підрозділу Державної міграційної служби чи до центру Паспортний сервіс. Важливо: під час карантину можна обрати будь-який зручний центр, розташований поряд. Необов’язково звертатися у той, де зареєстроване ваше місце проживання.

  •  Отримайте ID за 20 чи 10 робочих днів у разі термінового оформлення. 

Особам від 14 до 18 років ID-картка видається на 4 роки. А якщо вам виповнилося 18 – на 10 років.

Уже скоро е-паспорти будуть доступні у мобільному застосунку Дія, і усі власники ID-карток зможуть користуватися ними. Паспорт у смартфоні дозволить не носити з собою оригіналів документів, адже цифрова версія матиме таку саму юридичну силу. Зараз уже понад 17 тис. українців тестують е-паспорти. 

  • Коментарі
Завантаження коментарів ...