Укртелеком запропонував державі заплатити 1,4 млрд гривень за інтернет в селах

216
2 хвилини
Укртелеком запропонував державі заплатити 1,4 млрд гривень за інтернет в селах
В Укртелекомі запропонували державі інвестувати 1,4 млрд грн на розвиток інтернету в селах. Зі свого боку компанія готова вкласти 1,6 млрд грн на першому етапі проєкту.

Укртелеком пропонує Міністерству цифрової трансформації України забезпечити доступ до оптичного інтернету для 95% сільського населення. За підрахунками компанії, інвестиції держави в цю ініціативу мають становити 1,4 млрд гривень, передає Інтерфакс-Україна.

На першому етапі компанія Ахметова пропонує забезпечити інтернет-доступ до 3,9 тис. населених пунктів протягом найближчих 2−2,5 років. За цей час Укртелеком планує побудувати 23 тис. км оптичних магістралей до населених пунктів і 26 тис. км розподільчої мережі. Середній розмір зазначених населених пунктів — 200 домогосподарств.

«Результатом буде досягнення 85% охоплення інтернетом сільського населення, а також підключення навчальних, медичних та адміністративних установ в цих населених пунктах», — заявили в компанії.

В Укртелекомі додали, що зі свого боку готові інвестувати в проєкт 1,6 млрд грн при інвестиціях з боку держави в 1,4 млрд грн.

У компанії додали, що другий етап передбачає підключення невеликих віддалених сіл з урахуванням оптичної інфраструктури, побудованої на першому етапі.

Також в Укртелекомі заявили, що вважають достатнім озвучений представниками Мінціфри обсяг фінансування в розмірі 5,46 млрд грн для підключення до мережі установ соціальної інфраструктури.

Нагадаємо, що 30 липня заступник міністра цифрової трансформації з розвитку інфраструктури Олександр Шелест заявив, що на підключення до інтернету соціальних об'єктів необхідно 5,5 млрд гривень. Також він додав, що міністерство вже відправило відповідний запит до Міністерства фінансів.

  • Коментарі
Завантаження коментарів ...