У Британії подали колективний позов проти Meta на 3 мільярди доларів

63
2 хвилини
У Британії подали колективний позов проти Meta на 3 мільярди доларів
Facebook, тепер відома як Meta Platforms, зіткнулася з колективним позовом на суму $3,2 млрд у зв'язку зі звинуваченнями у зловживанні домінівним становищем на ринку та використанням даних 44 млн осіб у період з 2015 по 2019 рік, повідомляє The Inc.

Позов від імені мешканців Великої Британії подала старший радник британського Управління з нагляду за фінансовою поведінкою (FCA) та викладач антимонопольного права Ліза Ловдал Гормсен. Його розгляне Апеляційний суд Великої Британії з питань конкуренції. Згідно із позовом, Facebook заробляла мільярди, нав'язуючи користувачам несправедливі умови, які вимагали від них передачі особистих даних для доступу до мережі.

Позивачка стверджує, що Facebook збирала дані через свою платформу, а також за допомогою Facebook Pixel. Це, за її словами, дозволило соцмережі створити «повну картину» використання інтернету та цінні профілі даних користувачів.

Facebook заявила, що люди користуються її послугами, тому що вони приносять їм користь, а також що самі користувачі мають контроль над тим, якою інформацією вони діляться на платформах Meta, пише видання.

«За 17 років з моменту свого створення, Facebook стала єдиною соціальною мережею у Великій Британії, де ви могли бути впевнені, що зможете зв'язатися з друзями та сім'єю в одному місці, — зазначає Ловдал Горнсен. — Проте Facebook мав і темну сторону: компанія зловживала своїм панівним становищем на ринку і нав'язувала несправедливі умови простим британцям, що давало їй можливість використовувати їхні особисті дані».

Групові позови без права відмови, такі як цей позов, автоматично залучають групу до судового процесу, якщо окремі особи не відмовляться від участі.

Читайте також: Tesla почала приймати Dogecoin для оплати за свій мерч
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...