Понад 40% компаній у світі повідомили про плани скорочень через нові технології

413
2 хвилини
Понад 40% компаній у світі повідомили про плани скорочень через нові технології
У звʼязку із впровадженням цифрових технологій і автоматизації праці до 2025 року 43% роботодавців збираються скоротити кількість робочих місць, розширювати – 34,5%, йдеться в доповіді The Future of Jobs 2020 («Майбутнє робочих місць 2020»), підготовленій Всесвітнім економічним форумом, передає РБК.

При цьому 41% планує розширити використання підрядників.

Заміна людської праці на автоматизовану призведе до зникнення 85 млн робочих місць, прогнозують автори, але їм на зміну прийдуть 97 млн нових, більш адаптованих, як уточнюється в доповіді ВЕФ, до «нових умов поділу праці між людьми, машинами і алгоритмами».

«Незважаючи на те що кількість створених нових робочих місць, за оцінками, перевищить кількість скорочених, темпи приросту сповільняться», – йдеться в доповіді.

Проблемами на шляху впровадження нових технологій у звіті названі прогалини в навичках на місцевому ринку праці, дефіцит фахівців і відсутність необхідних навичок у керівництва.

У звіті використовуються результати опитування керівників вищої ланки, що відповідають за кадрову політику, стратегію і інновації в компаніях, що працюють в 26 країнах в 15 окремих галузях економіки і соціальної сфери, а також якісні і кількісні дані з різних джерел, включаючи великі дані.

Опитування ВЕФ проводився з січня по вересень 2020 року. У ньому взяла участь 291 компанія, в якій працевлаштовано загалом 7,7 млн осіб по всьому світу. У дослідженні не враховувалися дані від компаній зі штатом менше 100 осіб.

Читайте також: У Viber запустили спільноту, яка буде розповідати про новини від Міносвіти
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...