
Прокурори стверджують, що пошуковий гігант постійно підштовхує користувачів Android ділитися зі своїми особистими даними, використовуючи «тактики тиску, що вводять в оману, і уникливі описи». «Google хибно змушує споживачів повірити в те, що зміна налаштувань їхніх облікових записів та пристроїв дозволить їм захистити свою конфіденційність та контролювати, до яких даних компанія може отримати доступ, — заявив генеральний прокурор округу Колумбія. — Правда в тому, що, попри заяви Google, вона продовжує стежити за своїми клієнтами та отримувати прибуток від використання їх персональних даних».
У позові Google звинувачується у порушенні законів округу Колумбія щодо захисту прав споживачів. Аналогічні позови подали прокурори штатів Вашингтон, Техас та Індіана у своїх юрисдикціях. У скарзі округу Колумбія йдеться про те, що налаштування Google «призначені для надання споживачам контролю над даними про місцеперебування, які пошуковий гігант збирає та використовує. Але двозначні та неповні описи цих налаштувань, що вводять в оману, майже гарантують, що споживачі не зрозуміють, коли Google збирає і зберігає інформацію про їх місцеперебування і для яких цілей».
Позов заснований на звіті Associated Press від 2018 року, в якому говориться, що багато сервісів Google на Android та iOS-пристроях збирають та зберігають дані про місцеперебування користувача, навіть якщо він заборонив це в налаштуваннях.
Google заперечує всі претензії, висунуті в позовах. Компанія заявила, що генеральні прокурори порушують справу, ґрунтуючись на неточних заявах та застарілих твердженнях про сервіси Google.
Читайте також: Meta будує найшвидший суперкомп'ютер у світі