Meta будує найшвидший суперкомп'ютер у світі

45
1 хвилина
Meta будує найшвидший суперкомп'ютер у світі
Компанія Meta (колишня Facebook) розробила суперкомп'ютер AI Research SuperCluster (RSC), який після завершення будівництва має стати найшвидшим у світі. Він міститиме 16 тисяч графічних процесорів NVIDIA A100 і зможе обробляти до 16 Тбайт даних за секунду, пише видання 808.media.

У роботі над проєктом брали участь кілька сотень фахівців, у тому числі співробітники NVIDIA, Penguin Computing та Pure Storage. Зараз потужність RSC можна порівняти з п'ятим суперкомп'ютером з рейтингу Top500. Він складається з 6080 прискорювачів NVIDIA A100, а пропускна спроможність кластерів досягає 200 Гбіт/с.

Суперкомп'ютер використовують для навчання моделей штучного інтелекту обробці природної мови на наборі даних розміром до ексабайта, що приблизно еквівалентно 36 тисяч років відео у високій якості. У майбутньому Meta хоче створити II, який зможе працювати як людський мозок та розуміти контекст, аналізувати тексти, зображення та ролики сотнями мов, а також виявляти шкідливий контент.

Повністю завершити будівництво планують до середини 2022 року - тоді потужність має становити близько п'яти exaFLOPS. Вартість проєкту та місце розташування суперкомп'ютера компанія не розкриває.

Читайте також: Reebok показала свій перший смарт-годинник
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...