Камер, які перевіряють температуру, не буде. Закупівлю на 65 млн грн скасували

199
1 хвилина
У понеділок, 6 квітня, стало відомо, що КМДА без тендеру закупила 400 камер температурного скринінгу для боротьби в COVID-19 на суму майже 65 млн грн.

Така велика закупівля привернула увагу громадськості, нею зацікавилися і державні аудитори. AIN.UA розповідає, що 8 квітня, стало відомо що договір розірвали через виявлені порушення. 

Комунальна компанія «Інформатика», яка займається адмініструванням камер зовнішнього спостереження столиці при КМДА, закупила 400 камер температурного скринінгу марки Hikvision у компанії «Інтевро». Сума угоди склала майже 65 млн грн: 125 000 грн з ПДВ за одну камеру плюс близько 10 000 грн за монтаж і роботи по кожній.

Договір уклали без конкурсу. Закупівлю з позначкою COVID-19 опублікували на платформі Prozorro.

Про цю закупівлю написали безліч ЗМІ, а в мережі заговорили про сумнівну необхідність настільки солідних витрат на камери, в той час як країна гостро потребує у більш приземлених речах: медичному обладнанні, мотивації медперсоналу і навіть банально масках для населення. 

На інформаційну хвилю відреагували в Prozorro, а також Державна аудиторська служба, яка ініціювала перевірку законності даної закупівлі. А вже 7 квітня служба опублікувала результати моніторингу та наказ розірвати договір з причини виявлених порушень. Про це повідомила прес-служба Prozorro. 

Гроші ще не були перераховані на рахунок постачальника, тому бюджету столиці вдалося зберегти майже 65 млн грн.


  • Коментарі
Завантаження коментарів ...