Фото у Facebook та Instagram тепер можуть бути захищені авторським правом

289
2 хвилини
Фото у Facebook та Instagram тепер можуть бути захищені авторським правом
Компанія Facebook представила інструмент Rights Manager в Creator Studio для зображень, щоб творці контенту могли краще контролювати використання їхніх робіт в соцмережі Facebook і Instagram. Про компанія розповіла у своєму блозі, пише TechCrunch.

Скористатися цим інструментом можна буде після того, як адміністратори сторінок подадуть заявку на захист матеріалів. Для цього потрібно надати Facebook копію зображень і CSV-файл з метаданими, вказує видання.

Програма Rights Manager проаналізує фото і знайде збіги в Facebook і Instagram. При цьому користувачеві не потрібно публікувати в соцмережах зображення, щоб запустити перевірку.

Нова функція, доступна в Creator Studio Facebook, дозволить правовласникам встановити контроль над своєю інтелектуальною власністю через Facebook і Instagram, в тому числі коли зображення вбудовано на сторонній веб-сайт.

Правовласник може вибрати: просто відстежувати контент, блокувати його або вказувати автора. Також користувачі можуть вибрати, в яких країнах діятимуть права на матеріали.

Нова функція більше призначена для тих, хто веде великий каталог зображень або регулярно публікує новий контент. Для людей, які лише зрідка стикаються з проблемами, пов'язаними з використанням своїх зображень іншими особами, Facebook пропонує натомість форму звіту по IP, яка дозволяє користувачам повідомляти про ідентичні частини контенту.

The Verge вказує, що питання авторства багато років були проблемою в Instagram. У червні 2020 року соцмережа заявила, що сайти зобов'язані брати дозвіл у фотографів на використання їхніх знімків.

Між тим у Facebook вже є схожий інструмент для відстеження відео в соцмережі, який компанія запустила в 2016 році.

Читайте також: Siri може заговорити українською
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...