Facebook може продати Instagram та WhatsApp через позови від влади США

167
2 хвилини
Facebook може продати Instagram та WhatsApp через позови від влади США
Федеральна торгова комісія (ФТК) США, а також влада майже всіх штатів звинуватили компанію Facebook, якій належить однойменна соціальна мережа, в систематичному порушенні антимонопольного законодавства країни.

Про це йдеться в заявах на сайті комісії, а також генпрокурора штату Нью-Йорк Летиції Джеймс, передає УНН із посиланням на Reuters. Претензії до Facebook стосуються придбання компанією соцмережі Instagram і додатки WhatsApp.

До Facebook подано два позови. Один — ФТК, а інший — групою в складі більш ніж 40 штатів. У заяві ФТК стверджується, що Facebook «незаконним шляхом зберігає монополію в сфері соцмереж допомогою здійснювалися впродовж багатьох років дій, спрямованих проти конкуренції».

Комісія зазначає, що звинувачення висунуті за підсумками «тривалого розслідування у співпраці з коаліцією генпрокурорів 46 штатів, округу Колумбія та Гуаму». Представники ФТК вважають, що компанія мала намір «нейтралізувати загрози своїй монополії». Позивачі вважають, що з цією метою Facebook, зокрема, отримала соцмережі Instagram, а також додаток WhatsApp.

ФТК домагається «відчуження активів» Facebook, які компанія нібито отримала в порушення антимонопольного законодавства.

«Протягом майже 10 років Facebook користувалася своїм провідним становищем і статусом монополіста, щоб розтрощити менших суперників в конкурентній боротьбі, все це було зроблено за рахунок користувачів», — підкреслила Джеймс. Вона пояснила, що позов до Facebook покликаний захистити інтереси мільйонів споживачів і малого бізнесу, яким нібито було завдано збитків через дії компанії.

У липні минулого року стало відомо про те, що американська влада почала масштабне розслідування щодо Amazon, Facebook, Google і Apple для перевірки можливих порушень з боку антимонопольного законодавства.

Читайте також: Apple презентувала нові бездротові накладні навушники AirPods Max
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...