Apple звинуватили в стеженні за власниками iPhone без їх згоди

307
2 хвилини
Apple звинуватили в стеженні за власниками iPhone без їх згоди
Apple порушує європейське законодавство, використовуючи ідентифікатор, який дозволяє стежити за власниками iPhone без їх відома і згоди, заявили учасники ініціативної групи NOYB (None of Your Business, «Не ваша справа»). Вони звернулися до німецьких та іспанських органів з нагляду за дотриманням законодавства про захист персональних даних з відповідними скаргами, передає Forbes.

Як стверджують активісти, унікальний трекінговий номер IDFA (Identifier for Advertisers, ідентифікатор для рекламодавців), який має кожний iPhone, дозволяє Apple і третім сторонам стежити за діями користувачів. При цьому власники пристроїв не дають згоди на створення цього ідентифікатора і не знають, що він використовується для відстеження їх дій.

«Хоча Apple і представила функцію для блокування файлів cookie в своєму браузері, вона розміщує аналогічні коди в смартфонах без згоди користувача. Це явне порушення законів ЄС про конфіденційність», – заявив юрист з питань конфіденційності та учасник NOYB Стефано Россетті.

Apple оголосила, що внесе зміни в правила використання IDFA, закривши доступ до цього коду для третіх сторін, відзначають активісти, але сама компанія все ще буде мати можливість стежити за своїми користувачами. Крім того, як пише представник NOYB, сам факт створення такого ідентифікатора на iPhone без згоди його власника порушує закони ЄС.

Оскільки скарга групи заснована на Директиві про конфіденційність і електронні засоби зв'язку, а не на Спільному регламенті захисту персональних даних (General Data Protection Regulation, GDPR), іспанська та німецька влада зможе оштрафувати Apple, не чекаючи реакції з боку органів захисту даних ЄС.

Читайте також: Повідомлення в Instagram і Facebook тепер можуть самовидалятися
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...