Всесвітнє антидопінгове агентство планує реформувати свою систему

107
1 хвилина
Всесвітнє антидопінгове агентство планує реформувати свою систему
Система управління Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) буде реформована, рада засновників WADA у четвер затвердила план робочої групи щодо створення більш прозорої та незалежної системи.

Запропоновані зміни стосуються надання більших прав в управлінні глобальним антидопінговим регулятором спортсменам та національним антидопінговим агентствам.

Зокрема, при WADA почне працювати рада спортсменів, до якої увійдуть 20 осіб. Його сформують три групи: представники комісій спортсменів міжнародних олімпійського та паралімпійського комітетів, представники комісій спортсменів міжнародних федерацій, ще одну групу буде сформовано на основі пропозицій спеціальної панелі.

Рада засновників WADA буде розширена: до неї увійдуть два представники ради спортсменів WADA і два представники національних антидопінгових організацій. Рішення затверджуватимуть дві третини голосів. Таким чином, чисельний склад ради засновників зросте до 42. Рада засновників – найвищий керівний орган WADA, його порівну формують представники спортивного руху та державних органів.

Склад виконкому WADA також зміниться. До нього увійде голова ради спортсменів WADA та один незалежний представник, чия кандидатура буде схвалена представниками спортивного руху та державних органів. Засновані на реформах пропозиції мають бути підготовлені до травня 2022 року.

Останнім часом WADA піддавалася критиці з боку низки спортивних організацій та США за небажання реформувати систему управління, тому Вашингтон цього року відмовився перераховувати організації щорічні внески в повному обсязі.

Читайте також: У Неаполі відкрили пам'ятник Марадоні
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...