Федерація футболу США виплатить жіночій збірній $24 млн

28
1 хвилина
Федерація футболу США виплатить жіночій збірній $24 млн
Американські футболістки досягли досудової угоди з Федерацією футболу США на суму $24 млн за позовом з приводу нерівної оплати праці з гравцями чоловічої національної команди. Про це повідомляє NBC.

Відповідно до умов угоди, відтепер Федерація футболу США платитиме гравцям чоловічої та жіночої збірних за однаковою ставкою за всі товариські матчі та турніри, включаючи чемпіонат світу.

Позов був поданий ще у 2016 році п'ятьма лідерами збірної — Гоуп Соло, Карлі Ллойд (обидві вже завершили кар'єру), Беккі Сауербранн, Алекс Морган та Меган Рапіно. У 2019 році до позову приєдналися ще 28 футболісток національної команди.

«Для нас це просто величезна перемога в тому, що ми не лише виправимо помилки минулого, а й дамо наступному поколінню те, що ми тільки мріяли. Ми справді переживаємо неймовірний поворотний момент у жіночому спорті», — сказала Рапіно.

Жіноча збірна США виграла чотири чемпіонати світу (турнір проводиться з 1991 року). Чоловіча команда не підіймалася вище за третє місце (1930).

У світовому футболі нерівність оплати праці між чоловіками та жінками суттєва. Наприклад, ФІФА виплатила $400 млн призових 32 командам-учасникам чоловічого ЧС-2018 серед чоловіків, з яких $38 млн отримали французи, що перемогли. Для порівняння, 24 команди-учасники жіночого ЧС-2019 отримали $30 млн, американкам, що перемогли, дісталися $4 млн.

Читайте також: Польський футбольний союз звернувся до ФІФА через матч ЧС-2022 з Росією
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...