Зеленський зареєстрував законопроєкт щодо відтермінування обов'язкового застосування касових апаратів

3192
2 хвилини
Зеленський зареєстрував законопроєкт щодо відтермінування обов'язкового застосування касових апаратів
Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді (ВР) законопроєкт №4439 щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям за скаргами щодо розрахункових операцій. Про це повідомляється на сайті ВР.

Зокрема, проєктом закону пропонується відтермінувати до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує граничного обсягу доходу, встановленого для першої групи платників єдиного податку (крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування).

Законопроєкт пропонує скасувати штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів в РРО (ПРРО).

Також передбачається подовжити на рік (до 1 січня 2022 року) застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання РРО під час проведення розрахункових операцій.

Документом пропонується виключити норми щодо застосування механізму компенсації покупцям за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих до суб’єктів господарювання штрафних (фінансових) санкцій.

Окрім того, законопроєкт запроваджує поняття «дистанційні послуги» та передбачає незастосування РРО (ПРРО) під час надання дистанційних послуг, розрахунки за які здійснюються виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Читайте також: Рада може розглянути законопроєкт про відповідальність за брехню в деклараціях на цьому тижні
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...