Зеленський запросив Джонсона відвідати Україну

415
2 хвилини
Зеленський запросив Джонсона відвідати Україну
Президент України Володимир Зеленський запросив прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона відвідати Україну. Про це повідомила в четвер пресслужба глави держави, посилаючись на зустріч Зеленського і Джонсона в Нью-Йорку на полях Генеральної асамблеї ООН.

«Володимир Зеленський запросив Бориса Джонсона відвідати Україну з візитом.», — йдеться в повідомленні Офісу президента.

В ході бесіди сторони позитивно оцінили перші результати дії угоди про політичну співпрацю, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною і Великобританією. У зв’язку з цим було відзначено зростання двостороннього товарообігу в першому півріччі цього року більш ніж на 70%.

«За неповний рік дії Угоди вже маємо конкретні результати українсько-британської взаємодії в багатьох сферах», – наголосив Глава держави.

Володимир Зеленський і Борис Джонсон обмінялися думками щодо безпекової ситуації на сході та навколо України, зокрема в Чорноморсько-Азовському регіоні. Глава держави подякував за незмінну підтримку з боку Великої Британії територіальної цілісності України та свободи судноплавства в регіоні.

Крім того, співрозмовники обговорили взаємодію у сфері енергетики, зокрема атомної, і виклики для європейського регіону у зв’язку з реалізацією проєкту «Північний потік-2». Президент України підкреслив, що цей проєкт є геополітичною зброєю Росії.

Зеленський подякував Лондону за підтримку «Кримської платформи», а також передав прем’єр-міністру Великої Британії список з майже 450 українців, яких незаконно утримують на тимчасово непідконтрольних територіях і в Російській Федерації.

Читайте також: Глава МЗС ФРН висловився проти виступу талібів на Генасамблеї ООН
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...