Зеленський відреагував на протести в Білорусі

325
2 хвилини
Зеленський відреагував на протести в Білорусі
Президент України Володимир Зеленський, коментуючи протести, які спалахнули в Білорусі в день президентських виборів, закликав країну до максимальної толерантності та відмови від вуличного насильства.

Про це він написав у своєму Telegram-каналі.

«Наші сусіди білоруси переживають зараз непрості часи. Вони намагаються визначити вектор свого подальшого розвитку. І це дуже непросто. Вже очевидно, що далеко не всі в країні згодні з оголошеними попередніми результатами виборів. А, як відомо, будь-яка легітимність виникає виключно із суспільної довіри. Виключно з довіри. Сумніви ж у таких масштабах — це пряма дорога до насильства, до конфлікту, до суспільного протесту, що наростає. Що ми зараз, на превеликий жаль, і спостерігаємо», — відзначив Зеленський.

Також український президент закликав сусідів до максимальної толерантності, терпимості та відмови від «вуличного насильства».

«Закликаємо до максимально відкритого, нехай і складного, діалогу. Тому що лише широкий діалог дасть змогу забезпечити громадянам Республіки Білорусь вихід з важкої кризової ситуації й чесно обговорити подальші кроки та формати громадської взаємодії. Тільки взаєморозуміння між усіма сторонами здатне зберегти незалежність країни та забезпечити її подальший рух до свободи та демократії. В іншому разі ескалація насильства наростатиме, а це загрожує надзвичайно гіркими наслідками. На мій погляд, зараз у такому діалозі мають бути зацікавлені обидві сторони — і уряд, і суспільство, що протестує...», — йдеться в повідомленні.

На думку Зеленського, Білорусь у своїх діях «повинна максимально дотримуватися загальновизнаних у цивілізованому світі демократичних стандартів».

«І постаратися забезпечити власному народу його права та свободи в повному обсязі. Тільки так можна зберегти надію на вихід з кризи», — додав Зеленський.

«Україна і я особисто вкрай зацікавлені в тому, щоб Білорусь була по-справжньому незалежною і демократичною країною з сильною економікою та стабільними суспільними відносинами. Білорусь — наш найближчий сусід, і тому нам зовсім не байдуже, що там відбувається і що буде з нашими друзями далі», — підсумував він.

Нагадаємо, в Білорусі в неділю, 9 серпня, відбулися президентські вибори.

Після оголошення результатів увечері в Мінську в ході протестів почалися зіткнення між правоохоронцями та протестувальниками.
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...