Зеленський пообіцяв кримським татарам статус корінного народу

704
1 хвилина
Зеленський пообіцяв кримським татарам статус корінного народу
В Україні ведеться робота над законодавчим визначенням корінних народів і статусу кримськотатарського народу як корінного.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський з нагоди Міжнародного дня корінних народів світу в неділю, 9 серпня, повідомляє пресслужба ОПУ.

За словами Зеленського, врегулювання цього питання назріло давно. А з початком анексії Криму питання захисту прав та законодавчого визначення особливого статусу кримськотатарського народу в Україні стало ще більш актуальними.

«І ми нарешті повинні поставити в ньому крапку. Впевнено можемо сказати: обов'язково відзначимо це свято солідарності у вільному Бахчисараї і по всьому Криму», — заявив він.

Президент акцентував на збереженні самобутності народу кримських татар і його статусі.

«Саме тому нашим спільним завданням зараз є захист прав кримських татар, допомога у всебічному розвитку мови, культури і збереження самобутності народу, який зараз не може повноцінно розвиватися на своїй історичній Батьківщині — в Криму. Для нас дуже важливо робити все від нас залежне, щоб відновити права кримськотатарського народу як корінного народу України», — підкреслив Зеленський.

Нагадаємо, в травні цього року президент України пообіцяв побудувати в Києві нову мечеть, проєкт якої узгодять з представниками кримських татар.
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...