Зеленський підписав закон про всеукраїнський референдум

774
2 хвилини
Зеленський підписав закон про всеукраїнський референдум
Президент України Володимир Зеленський підписав закон про референдум (№ 1135-ІХ). Про це повідомляється на сайті президента, пише Mind.

«Цей закон був ініційований Главою держави, щоб надати народу право самостійно та безпосередньо, без участі політиків, вирішувати державні питання. Прийняття цього документа було одним з пунктів президентської програми Володимира Зеленського. Його імплементація збільшить можливості громадян брати участь в управлінні державою та дасть змогу істотно знизити напруження в суспільстві щодо складних питань», — йдеться у повідомленні.

Згідно із законом, предметом всеукраїнського референдуму можуть бути:

  • внесення змін до Конституції, зокрема щодо виборів і референдуму;
  • питання загальнодержавного значення;
  • питання втрати чинності законів чи їхніх положень;
  • питання зміни території України.
Водночас не можна винести на референдум питання, які суперечать Конституції та нормам міжнародного права; питання, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету чи територіальної цілісності, створення загроз для нацбезпеки, розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі; питання податків, бюджету та амністії, а також питання, які перебувають у компетенції органів правопорядку, тобто призначення винних чи винесення вироків.

«Тепер українці на практиці будуть залучені до ухвалення важливих для країни рішень, а влада буде змушена дослухатися до волі народу», — наголосив Зеленський.

Читайте також: Зеленський відправився на Донбас, де має намір зустрітися з військовими на передовій

  • Коментарі
Завантаження коментарів ...