Зеленський підписав закон про легалізацію е-паспортів

874
1 хвилина
Зеленський підписав закон про легалізацію е-паспортів
Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до закону України „Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус № 1368-IX“», який парламент ухвалив 30 березня 2021 року. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Як повідомляється на сайті глави держави, закон закріплює на законодавчому рівні визначення е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон і прирівнює їх до фізичних аналогів. Це дасть змогу використовувати ці цифрові документи під час поїздок у межах України, під час медичного обслуговування або для банківських операцій, для отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних, поштових послуг, під час придбання товарів у магазині і для підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів.

Біометричний закордонний паспорт і ID-картка в «Дії» стануть повним аналогом паперового та пластикового на законодавчому рівні з 23 серпня 2021 року.
 
У повідомленні зазначено, що на сьогодні близько 5 млн громадян України користуються електронними паспортами (цифровими образами ID-карт) через мобільний застосунок порталу державних послуг «Дія». Е-паспорти доступні лише тим українцям, які мають ID-картку або біометричний закордонний паспорт. Їхні основні переваги — захищеність від підробок, простота отримання та зручність використання.

Читайте також: Настав час конкретних пропозицій для України та Грузії щодо членства в НАТО — Зеленський
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...