Зеленський назвав дії Конституційного суду «змовою старих еліт і олігархів проти Президента і проти країни»

198
2 хвилини
Зеленський назвав дії Конституційного суду «змовою старих еліт і олігархів проти Президента і проти країни»
Президент України Володимир Зеленський охарактеризував дії Конституційного суду України (КСУ) як змову старих еліт. У дописі на своєму телеграм-каналі він наголосив, що приводом для рішення КСУ стали перевірки їхніх декларацій.

«Вони (судді) довго сиділи в засідці. Поки не почалися, нарешті, перевірки декларацій чиновників. Поки НАБУ вже від нашої влади не отримало право на повноцінну оперативно-розшукову роботу», – переконує президент.

«Я точно знаю, що сьогоднішній демарш Конституційного Суду – це публічний прояв змови частини старих еліт і олігархів проти Президента і проти країни. Ніяк інакше. Конкретно проти. Бо тільки слабкий Президент і слабка держава – запорука збереження їхнього корупційного способу життя», – додав президент.

Нагадаємо, КС оприлюднив рішення від 27 жовтня, яким визнав неконституційними повноваження Національного агентства з протидії корупції (НАЗК) з контролю і перевірки декларацій, відкритого цілодобового доступу до реєстру декларацій, проведення моніторингу способу життя, а також низку положень закону України «Про запобігання корупції».

29 жовтня Зеленський вніс до парламенту законопроєкт «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», згідно з яким припиняються повноваження складу КС, який прийняв рішення 27 жовтня. Президент пропонує визнати це рішення КС «нікчемним (яке не створює правових наслідків) як прийняте суддями КС в умовах реального конфлікту інтересів». У законопроєкті глава держави також запропонував повернути редакцію закону «Про попередження корупції» та Кримінального кодексу, що діяли до рішення КС від 27 жовтня.

У Раді Європи попереджають, що можливе припинення повноважень суддів Конституційного суду України буде «кричущим порушенням» основного закону країни й закликають розглянути інші варіанти для вирішення поточної ситуації.

Читайте також: Рада Європи попереджає, що звільнення чинних суддів КС, буде порушенням Конституції
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...