Завтра КСУ збереться на збори щодо рішення Президента про відсторонення Тупицького

2882
2 хвилини
Завтра КСУ збереться на збори щодо рішення Президента про відсторонення Тупицького
Конституційний Суд України 5 січня планує зібратися на збори для розгляду питання щодо указу Президента України Володимира Зеленського про відсторонення від посади судді, голови КСУ Олександра Тупицького.

Про це написала в Telegram представниця Верховної Ради в КСУ, народна депутатка від фракції «Слуга народу» Ольга Совгиря, передає УНН.

«За наявною інформацією на завтра, 5 січня, призначено збори суддів Конституційного Суду, на яких будуть розглядатися питання щодо Указу Президента України „Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України“ від 29 грудня 2020 року № 607/2020 (щодо відсторонення Тупицького О.М. від посади судді Конституційного Суду строком на 2 місяці)», — написала Совгиря.

Вона також додала, що КСУ не має повноваження за власною ініціативою розглядати питання і ухвалювати рішення щодо конституційності будь-яких актів (в тому числі Указів Президента України), зокрема і на зборах суддів чи на спеціальних пленарних засіданнях.

«Питання про конституційність зазначеного Указу Президента може бути розглянуто Конституційним Судом виключно у разі подання до Суду відповідного конституційного подання в порядку, передбаченому Конституцією і Законом „Про Конституційний Суд України“. Рішення щодо конституційності будь-якого акту, зокрема і Указу Президента, може бути ухвалено виключно на пленарному засіданні», — зазначила Совгиря.

Якщо КСУ ухвалить будь-яке рішення щодо указу Президента без дотримання порядку це може вважатися злочином, передбаченим статтею 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем).

«Оскільки Указ Президента України є чинним, не визнавався у встановленому порядку незаконним чи неконституційним, відповідно до частини 3 статті 106 Конституції України він є обов’язковим до виконання на території України. Таким чином, на зборах суддів чи спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду може бути вирішено питання виключно про подальшу організацію роботу Суду з урахуванням відсторонення судді Тупицького О.М. від посади судді Конституційного Суду», — підсумувала Совгиря.

Читайте також: Держслужбовці складатимуть іспит із української мови
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...