Закон про референдум може бути ухвалений до кінця року

837
1 хвилина
Закон про референдум може бути ухвалений до кінця року
Проєкт закону про народовладдя через всеукраїнський референдум Верховна рада може ухвалити у другому читанні до кінця 2020 року.

Про це заявив народний депутат від «Слуги народу» і заступник голови парламентського комітету з питань місцевого самоврядування та організації державної влади Олександр Качура в інтерв'ю «Радіо Свобода».

За його словами, «закон про референдум буде однозначно проголосований і це може статися вже до кінця 2020 року».

«Зараз Венеціанська комісія висловила свої зауваження, ми вносимо необхідні зміни між першим і другим читанням, і на друге читання виносимо в зал. І, я думаю, що з наступного року народ України вже матиме прямий інструмент народовладдя через референдум», — повідомив Качура.

На його думку, Верховна рада 9-го скликання декілька затягла з ухваленням цього законопроекту, однак це пов'язано з тим, що текст документу ретельно опрацьовували.

«Це такий документ, яких за якістю, мабуть, ще не знав парламент. Не хочу нікого хвалити, але дійсно ми кожну статтю проходили, кожне слово і це сотні годин витрачених робочою групою», — зазначив нардеп.

Качура нагадав, що однією з норм законопроекту є така, що надасть право українцям за результатами референдуму скасовувати закони.

«Тобто, якщо закон, наприклад, про ринок землі, не влаштовує український народ, то можна буде це питання винести на референдум і скасувати його. І для цього не потрібно будь-яких додаткових рішень парламенту і будь-яких посадових осіб», — розповів Качура.

Читайте також: Депутати хочуть створити штаб для боротьби з COVID-19
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...