Ядерний арсенал у світі сягнув понад 13 тис. боєголовок

149
2 хвилини
Ядерний арсенал у світі сягнув понад 13 тис. боєголовок
Станом на початок 2021 року ядерний арсенал дев'яти країн в сукупності досяг 13,1 тисячі боєголовок. Про це йдеться в новому дослідженні Федерації американських вчених.

«Не дивлячись на прогрес у скороченні арсеналів ядерної зброї з часів холодної війни, сукупний світовий запас ядерних боєголовок залишається на дуже високому рівні: на початок 2021 року дев'ять країн мали приблизно 13100 боєголовок», — вказується в дослідженні.

«Приблизно 91% всіх ядерних боєголовок належить Росії і Сполученим Штатам, у кожної з яких є близько 4000 боєголовок в своїх оперативних військових арсеналах», — йдеться в матеріалах. У глобальному масштабі загальні запаси ядерної зброї скорочуються, але темпи скорочення сповільнюються в порівнянні з попередніми 30 роками. Скорочення відбувається тільки тому, що США і Росія займаються демонтажем раніше знятих з озброєння боєголовок.

Що стосується військових запасів — боєголовок, які закріплені за оперативними силами, то їх загальна кількість знову збільшується, відзначають американські експерти. За їхніми даними, у Франції та Ізраїлю відносно стабільні запаси, а Китай, Індія, КНДР, Пакистан, Росія та Великобританія збільшують арсенали ядерної зброї, стверджують автори.

З 13,1 тис. ядерних боєголовок у світі майже 9,6 тис. перебувають у військовому арсеналі для використання ракетами, літаками, кораблями та підводними човнами. Решта боєголовок списані, але все ще відносно справні та чекають демонтажу.

З 9,6 тис. боєголовок у військових запасах близько 3,8 тис. розгорнуті в оперативних силах — на ракетних базах або базах бомбардувальників. З них приблизно 2 тис. боєголовок США, Росії, Великобританії та Франції знаходяться в стані підвищеної готовності для використання в короткі терміни.

Читайте також: У Страсбурзі відкривається осіння сесія ПАРЄ
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...