Європарламентарі оголосили Лукашенка персоною нон грата

344
2 хвилини
Європарламентарі оголосили Лукашенка персоною нон грата
Депутати Європарламенту не визнають результати президентських виборів у Білорусі і вважають Олександра Лукашенка персоною нон грата. Про це йдеться у спільній заяві «Європейської народної партії» (EPP), «Прогресивного альянсу соціалістів і демократів» (S&D), партій «Зелені — Європейський вільний альянс» (Greens/EFA), «Відновлючи Європу» (Renew Europe) та «Європейські консерватори та реформісти»" (ECR), повідомляє Укрінформ.

«Президентські вибори 9 серпня не були ані вільними, ані справедливими, і звіти, які заслуговують на довіру, вказують на перемогу Світлани Тихановської. Тому ми не визнаємо Олександра Лукашенка переобраним президентом Білорусі і вважаємо його персоною нон-грата в Європейському союзі. Ми приєднуємося до білоруського народу в його вимозі до нових і вільних виборів під наглядом незалежних спостерігачів», — йдеться у заяві.

Євродепутати засудили арешти та акти насильства і тортур проти мирних демонстрантів та закликали до всебічного розслідування цих злочинів.

«У зв’язку з цим ми нагадуємо Олександру Лукашенку про відповідальність. Ми рішуче засуджуємо придушення Інтернету і ЗМІ, блокади доріг і залякування журналістів з метою зупинити потік інформації про ситуацію в країні. Ми закликаємо до негайного звільнення всіх довільно затриманих і політичних в'язнів, затриманих до і під час виборчої кампанії», — йдеться у заяві.

Крім того, євродепутати закликали Росію утримуватися від будь-якого прихованого або відкритого втручання в ситуацію у Білорусі, а інститути ЄС і держави-члени пильно протидіяти будь-яким діям Росії у цьому напрямі.

Як повідомлялося, 17 серпня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що нових виборів глави держави в країні не буде.
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...