Відсторонений президент Гвінеї відмовився йти у відставку

37
2 хвилини
Відсторонений президент Гвінеї відмовився йти у відставку
Відсторонений військовими від влади президент Гвінеї Альфа Конде не має наміру подавати у відставку з поста глави держави. Про це повідомив у понеділок журнал Jeune Afrique.

Питання про відставку Конде обговорювалося під час перебування в гвінейській столиці Конакрі 10 вересня делегації Економічного співтовариства країн Західної Африки (ЕКОВАС). Членам делегації була дана можливість провести очну зустріч з Конде, в ході якої піднімалося питання про його можливий відход з поста президента.

Альфа Конде, за словами журналу, на це заявив: «Я вважаю за краще бути вбитим, ніж підписати документ про свою відставку». В результаті делегація ЕКОВАС і військові вирішили зняти з порядку денного питання про відставку Конде.

Зараз військові вимагають від Конде виконання ряду умов в разі його звільнення, включаючи відмову від будь-яких заяв та участі в політичному житті країни. Журнал також повідомляє, що Конде перебуває під охороною в одному з крил президентського палацу, де він і був захоплений військовими в перші години державного перевороту.

5 вересня полковник Мамаду Думбуя, командувач елітним підрозділом спецзагону Гвінеї, оголосив про затримання 83-річного Конде. Бунтівники сформували Національний комітет по згуртуванню та розвитку Гвінеї, скасували конституцію, розпустили уряд і парламент, призначали військових губернаторів, ввели комендантську годину.

Провідні країни світу засудили неконституційні дії військових, закликавши звільнити Конде і врегулювати ситуацію шляхом переговорів.

Читайте також: B Кремлі прокоментували бажання Зеленського обговорити окупацію Криму
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...