Верховна рада України ухвалила закон про запобігання і протидію антисемітизму

1247
2 хвилини
Верховна рада України ухвалила закон про запобігання і протидію антисемітизму
Верховна рада України прийняла закон про запобігання і протидію антисемітизму. Ухвалення відповідного законопроекту №5109 у другому читанні та в цілому підтримали 283 народних депутати на пленарному засіданні в середу.

Законопроект дає визначення антисемітизму, забороняє юдофобію і її прояв та передбачає відповідальність за порушення законодавства про антисемітизм.

Згідно з документом, проявами антисемітизму є, зокрема, заклик, приховування або виправдання вбивства або заподіяння шкоди, висловлювання неправдивих відомостей, ненависницьких заяв про осіб єврейського походження, заперечення факту переслідування і масового знищення євреїв під час Другої світової війни (Голокост), виготовлення, поширення будь-яких матеріалів, що містять антисемітські висловлювання, а також публічне використання матеріалів, символів і зображень антисемітського змісту.

Водночас до проявів антисемітизму закон зараховує умисне пошкодження, руйнування або осквернення будівель, інших споруд, що належать особам єврейського походження, єврейським громадам і громадським єврейським організаціям, а також релігійних чи культових споруд (будинків), місць поховань осіб єврейського походження, пам’ятників, пам’ятних знаків, присвячених євреям, через мотиви антисемітизму.

Особи, винні в порушенні норм цього законопроекту, понесуть цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону, а також відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди, завданих унаслідок антисемітизму, його проявів, здійснюватиметься в порядку, визначеному законодавством України.

Цей закон набуде чинності наступного дня після його опублікування в парламентській газеті «Голос України».

Читайте також: Невідомі стріляли в автомобіль першого помічника Зеленського
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...