Венеціанська комісія опублікувала висновок щодо рішення КСУ

2865
1 хвилина
Венеціанська комісія опублікувала висновок щодо рішення КСУ
Венеціанська комісія опублікувала Спільний терміновий висновок про законодавчу ситуацію щодо механізмів протидії корупції в Україні. Документ був ухвалений у відповідності з рішенням КСУ, яке відміняє кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.

Висновок опубліковано на сайті Венеціанської комісії.

В ньому зазначається, що боротьба з корупцією є важливим елементом держави, але також відзначається роль поваги до Конституції.

«Вони йдуть пліч-о-пліч. Парламент і виконавча влада повинні поважати роль Конституційного суду як зберігача Конституції і повинні виконувати його рішення», — йдеться у документі.

Окрім того, Венеціанська комісія рекомендувала відновити скасовану Конституційним судом України статтю, яка передбачала покарання у вигляді позбавлення волі за недостовірне декларування.

Нагадаємо, 25 листопада стало відомо, що президент України Зеленський звернувся до Венеціанської комісії з проханням дати оцінку конституційності ситуації, яка виникла через скандальне рішення КСУ від 27 жовтня. Також він попросив оцінити антикорупційне законодавство України.

Читайте також: Зеленський звернувся до Ради з проханням відкласти його законопроєкт про перезапуск КСУ
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...