В Україні повернули кримінальну відповідальність за брехню в е-деклараціях

2347
2 хвилини
В Україні повернули кримінальну відповідальність за брехню в е-деклараціях
З 30 грудня в Україні набув чинності закон, який повертає кримінальну відповідальність за брехню в електронних деклараціях і відновлює роботу Національного агентства з питань запобігання корупції. Про це повідомляє видання «Голос України».

Закон України № 1079-ІХ вносить зміни в примітки до статті один тисяча сімсот двадцять шість Кодексу про адміністративні правопорушення. Штрафні санкції будуть призначатися в разі, якщо відомості в декларації чиновника будуть відрізнятися від достовірних на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Зараз цей поріг становить від 100 до 250 таких мінімумів.

Разом з тим з Кримінального кодексу виключили статтю 3661, а замість неї доповнили кодекс новою статтею 3662 «Декларування недостовірної інформації», згідно з якою за таке порушення передбачається кримінальна відповідальність.

У разі, коли відомості в е-декларації відрізняються від достовірних на суму від 500 до 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, це будуть карати штрафом від 2500 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 150 до 240 годин з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Якщо дані відрізняються від справжніх на суму понад 4000 таких мінімумів, за це загрожує штраф в розмірі від 3 до 5 тисяч таких мінімумів або громадські роботи від 150 до 240 годин, або обмеження волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Раніше Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект для розблокування роботи Нацагентства з питань запобігання корупції, яка була припинена після рішення КСУ.
 
Читайте також: Конституційний суд заявляє, що відсторонення Тупицького є протиправним втручанням у його діяльність
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...