В ЄС заявили, що погіршення ситуації в Афганістані завдасть шкоди всьому світу

220
1 хвилина
В ЄС заявили, що погіршення ситуації в Афганістані завдасть шкоди всьому світу
Погіршення ситуації в Афганістані загрожує завдати шкоди всьому регіону і вплинути на ситуацію у світі. Про це заявив глава Європейської ради Шарль Мішель, виступаючи на онлайн-засіданні «Великої двадцятки» (G20) по Афганістану. Частину своєї промові він опублікував в Twitter.

«Продовження дестабілізації в Афганістані негативно позначиться на регіоні та багатьох країнах за його межами. Посилення тероризму, виробництва і трафіку наркотиків та торгівлі людьми — це серйозні виклики. Необхідно уникнути гуманітарної катастрофи в цій країні. Євросоюз буде продовжувати забезпечувати цільову підтримку афганського народу», — зазначив Мішель.

Він підкреслив, що ЄС продовжує дотримуватися переліку критеріїв для повноцінного встановлення відносин з новою владою Афганістану, яку озвучив в вересні голова Європейського парламенту Жозеп Боррель.

Ці критерії включають: дотримання прав людини; створення уряду, що представляє всі групи населення; гарантія, що країна знов не перетвориться в базу для терористів; надання вільного доступу гуманітарним організаціям; забезпечення права вільного виїзду тим, хто бажає покинути країну.

Читайте також: Україна та ЄС запустять стратегічний діалог з енергетичної безпеки Європи
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...