В ЄС вважають рішення КС підставою для призупинення безвізу

314
1 хвилина
В ЄС вважають рішення КС підставою для призупинення безвізу
В Європейському союзі стурбовані останніми рішеннями Конституційного Суду України щодо діяльності антикорупційних органів і воно може стати підставою для тимчасового призупинення безвізу.

Про це йдеться у листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, текст якого має в розпорядженні «Європейська правда».

«Як поки що неофіційно зазначають наші контакти, рішення Конституційного суду України No 13-р/2020, яке скасувало ключові антикорупційні повноваження НАЗК, кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, є достатньої підставою для початку запуску Європейською Комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму», – йдеться у листі.

Нагадаємо, 27 жовтня КС скасував е-декларації, незаконне збагачення та ще низку антикорупційних норм.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) о 18 годині 28 жовтня закриває реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду.

В Офісі президента запевнили, що президент України Володимир Зеленський використає своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити роботу системи електронного декларування та невідворотність відповідальності за умисне порушення цих правил.

Читайте також: Через рішення КС Зеленський терміново скликає РНБО
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...