В ЄС пригрозили Україні втратою безвізу й траншу

575
1 хвилина
В ЄС пригрозили Україні втратою безвізу й траншу
Україна ризикує втратити безвізовий режим з Євросоюзом і півторамільярдний транш допомоги, оскільки парламент просуває в комісію для відбору голови Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) кандидатів без досвіду. Про це заявила віцепрезидент комітету Європарламенту з асоціації між Україною та ЄС Віола фон Крамен на своїй сторінці у твіттері.

«Поки міжнародна спільнота зайнята Білоруссю, український уряд поспіхом просуває для відбору голови САП кандидатів, яким бракує досвіду та доброчесності. Уряд ставить під загрозу безвізовий режим з ЄС та подальший транш в €1,5 млрд допомоги», – заявила вона.

Депутат Європейського парламенту Міхаель Ґалер на своїй сторінці у твіттері теж розкритикував сьогоднішнє голосування ВР:

«Надзвичайно занепокоєний сьогоднішнім голосуванням Верховної ради щодо недосвідчених кандидатів в конкурсну комісію САП, яким не вистачає доброчесності. (Україна – ред.) ризикує втратити фінансову підтримку МВФ та ЄС».

Нагадаємо: на засіданні 17 вересня Верховна рада підтримала проєкт постанови про визначення представників парламенту до складу комісії, яка обиратиме керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Відповідне рішення підтримали 239 нардепів.

Голова правоохоронного комітету Денис Монастирський озвучив перелік кандидатів, яких обрали до складу комісії: Олена Бусол, Андрій Гуджал, Олексій Дрозд, Катерина Коваль, В'ячеслав Навроцький, Богдан Романюк, Євген Соболь.

Читайте також: Юрченка виключили зі «Слуги народу»
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...