В ОПУ заявляють, що гроші з коронавірусного фонду на дороги не направляли

2658
2 хвилини
В ОПУ заявляють, що гроші з коронавірусного фонду на дороги не направляли
Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко заявив, що виділені для боротьби з COVID-19 бюджетні кошти на будівництво доріг не направляли.

«Перше: гроші на дороги – це гроші Дорожнього фонду. Друге – кредитні гроші, коли «Укравтодор» укладає кредитні контракти з міжнародними інституціями. Третє – це гроші, які були виграні в Стокгольмському арбітражі. Так, дійсно, якась частина з них була направлена до Загального фонду, але ніхто не забирав їх з боротьби з коронавірусом! Це гроші, які планувалися на дороги! «Коронавірусні» гроші планувалися окремо, і частина з них не витрачена досі», – сказав він в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Тимошенко пояснив, що це сталося з різних причин.

«Десь в цьому нема потреби, десь тендер не провели, десь дійсно по цих позиціях зараз необхідності їх витрачати немає, Кабінет міністрів перекидає їх на інші позиції. Ви ж зрозумійте, це бюджетні гроші. Це не так, що ти з однієї кишені взяв, в інший поклав. Це все одно процес, який займає кілька тижнів», – сказав заступник керівника ОПУ.

Тимошенко також зазначив, що 17 листопада Верховна Рада направила додатково 10 млрд грн у фонд по боротьбі з коронавірусом для збільшення запасу, щоб «всіх заспокоїти».

«Тобто всі ці інсинуації з приводу того, що гроші відправлені на дороги, а в коронавірусному фонді їх немає – неправда. Гроші і зараз є», – підкреслив він.

Між тим, слова Тимошенка суперечать тому, що сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль. 17 листопада, під час виступу в парламенті, він заявив, що кошти на будівництво та ремонт доріг були виділені саме з фонду боротьби з COVID-19.

У червні 2020 року Верховна Рада дозволила перерозподілити кошти з фонду боротьби з COVID-19 і більшу їх частину спрямувати на «покращення транспортного сполучення, будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний середній ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення».

У липні Укравтодору було виділено 35 млрд грн на ремонт та будівництво 1459 км доріг державного значення.

У жовтні президент Зеленський повідомив, що вважає виправданим направлення більш ніж половини коштів з Фонду по боротьбі з коронавірусом на ремонт і будівництво доріг.

Читайте також: Звільнений з італійської в’язниці Марків повертається до Нацгвардії
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...