В Офісі президента пояснили, чому винесли тему корупції на опитування

193
1 хвилина
В Офісі президента пояснили, чому винесли тему корупції на опитування
В Офісі президента повідомили про те, що тему посилення покарання за корупцію винесуть на всенародний референдум через відсутність системної ефективної боротьби проти неї.

Про це йдеться в повідомленні Офісу президента.

У Зеленського відзначили, що розвиток антикорупційної інфраструктури в Україні роками затягувався, а злочинці отримували політичне прикриття.

«Саме це в підсумку і дозволило свого часу через Конституційний суд скасувати статтю Кримінального кодексу, якою встановлювалася відповідальність за незаконне збагачення», — йдеться в повідомленні.

І попри те, що після зміни влади у 2019 році був запущений Вищий антикорупційний суд, а НАБУ отримало право на прослуховування, системного ефекту немає досі.

«Під час ініційованого главою держави загальнонаціонального опитування 25 жовтня 2020 перше питання буде стосуватися саме цієї проблеми. Корупція і як її викорінити. Нехай свою відповідь, з якою політичне середовище вже не зможе сперечатися, дадуть всі українці, які щиро зацікавлені в тому, щоб позбутися цього ганебного явища», — йдеться в повідомленні.

У президента Володимира Зеленського підкреслюють, що опитування не матиме прямих юридичних наслідків, але поступово саме такі формати мають зробити українську політику більш сучасною.

Читайте також: 20 жовтня у парламенті очікують зверненя президента
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...