В МЗС розповіли, як повертатимуть Крим

369
2 хвилини
В МЗС розповіли, як повертатимуть Крим
Стратегія деокупації Криму, яку розробило українське МЗС, це внутрішній і непублічний інструмент, який не охоплює всі напрямки державної політики, але визначає принципи роботи платформи з повернення півострова.

Таку заяву зробила заступниця голови МЗС Еміне Джапарова в інтерв'ю LB.ua.

За її словами, документ повинен задати багаторівневей порядок денний, який буде тримати тему Криму на різних рівнях.

«Найвищий політичний рівень на себе візьме саміт, організацію якого ініціюватиме Україна. Він буде проходити щорічно, ми пропонуємо його проведення в символічний для України день — 26 лютого — день опору Криму російській окупації»,— сказала Джапарова.

Другий рівень стратегії буде проводитися по лінії міністрів закордонних справ і міністрів оборони.

«Чому оборони, тому що ми будемо робити акцент на тому, говорячи про окупацію Криму, мова йде не тільки про систематичне порушення прав людини, про яке ми не будемо забувати, але і про мілітаризацію півострова і загрозу безпеці не тільки України, але і всього регіону. Ми бачимо апетити Російської Федерації – це і Близький Схід, і Північна Африка. Для них Крим — це плацдарм для військових», — пояснила перший заступник голови МЗС.

Наступним рівнем є міжпарламентські зв'язки, робота з главами парламентських асамблей Ради Європи, ОБСЄ, НАТО і робота з депутатами.

Читайте також: Проти Порошенка почали 15 нових справ
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...