Україна стала учасницею «Партнерства Біарріц»

462
2 хвилини
Україна стала учасницею «Партнерства Біарріц»
Україна отримала офіційний статус учасниці «Партнерства Біарріц» — міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх.

Про це повідомляє пресслужба ОПУ в суботу, 12 вересня.

В Офісі президента нагадали, що ще в травні Кабмін проголосував за приєднання України до міжнародного «Партнерства заради миру Біарріц», яке ініціювала перша леді Олена Зеленська.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба направив відповідний лист уряду до Міністерства Європи і закордонних справ Франції із заявою про участь України в проекті на постійній основі.

Офіційний лист-відповідь міністра Європи і закордонних справ Франції Жан-Іва Ле Дріана вручив посол Франції в Україні Етьєн де Понсен на урочистій зустрічі з нагоди офіційного приєднання України до міжнародного партнерства Біарріц.

«Нові зобов’язання, які було взято українським урядом на законодавчому та нормативному рівнях у рамках «Партнерства Біарріц», — зокрема ті, що стосуються надання відпустки для догляду за дитиною як матері, так і батьку або ж впровадження законодавства щодо боротьби з проявами насильства домашнього, сексистського чи сексуального характеру, — є потужними кроками, що несуть конкретні зміни», — йдеться в листі міністра Європи і закордонних справ Франції.

В ОПУ уточнили, що тепер Україна як учасниця бере на себе зобов'язання в п'яти сферах: розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення; навчання дітей принципів рівності жінок і чоловіків; запобігання насильству; зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків; створення більших можливостей для чоловіків піклуватися про дітей.

Нагадаємо, в грудні 2019 року Олена Зеленська ініціювала приєднання України до «Партнерства заради миру Біарріц».

Читайте також: В МЗС розповіли, як повертатимуть Крим
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...