Україна приєднається до санкцій ЄС проти Білорусі

205
2 хвилини
Україна приєднається до санкцій ЄС проти Білорусі
Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі. Про це в інтерв'ю BBC News Україна повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Я хочу подивитися на остаточне юридичне рішення, хто там в цьому списку. Але так, ми налаштовані приєднатися до цих санкцій, бо тут вже йдеться про питання послідовності політики», – заявив він.

«Україна вважає, що в цій ситуації важливо діяти єдиним фронтом. Ми робимо все, що в наших силах, щоб допомагати народу Білорусі в цій складній ситуації», – пояснив міністр.

Кулеба зазначив, що ціна такої солідарності для України є набагато вищою, ніж для країн ЄС чи НАТО, бо Україна не перебуває під «парасолькою захисту» цих об'єднань, а розширення впливу Росії в Білорусі загрожує українській безпеці.

В МЗС наголосити, що Україна планує приєднатися саме до персональних санкцій щодо певних представників білоруського керівництва. Запроваджувати якісь економічні санкції, обмежувати торгівлю Київ не планує.

«Що стосується економічної взаємодії – ми не плануємо атакувати. Ми не плануємо робити Білорусі ще гірше – ми бажаємо їй тільки добра. В нас немає в планах якогось ембарго, запровадження якихось обмежень на торгівлю», – повідомив Кулеба.

За його словами, білорусько-українська торгівля є взаємовигідною, тому запровадження торгових санкцій Україною або Білоруссю – у відповідь – не буде розумним кроком.

Ця позиція може змінитися у випадку, якщо Росія встановить контроль над білоруськими підприємствами.

Також Україна не зменшуватиме рівень дипломатичного представництва в Мінську. Це означає, що український посол і надалі працюватиме в Білорусі.

Читайте також: Аваков просить ще майже 2 мільярди з COVID-фонду на доплати поліції
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...