Україна і ЄС на саміті підписали угоду про спільний авіапростір

319
2 хвилини
Україна і ЄС на саміті підписали угоду про спільний авіапростір
Україна і Європейський союз в рамках однойменного саміту підписали угоди про спільний авіапростір, про приєднання України до програми досліджень та інновацій Horizon Europe, а також про участь України в програмі «Креативна Європа» у 2021-2027 роках. Церемонії підписання у вівторок транслював офіс президента України Володимира Зеленського в Facebook.

Підписання документів відбулося після переговорів Зеленського з головою Європейської ради Шарлем Мішелем і головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляйєн в Маріїнському палаці Києва.

Угода про спільний авіапростір пов’язує Україну з внутрішнім авіаційним ринком ЄС, її ще називають авіаційним безвізом. «Це високі стандарти безпеки польотів, нові можливості для громадян і бізнесу, більша кількість рейсів та ширша географія подорожей», — охарактеризував домовленість президент України Володимир Зеленський на брифінгу за підсумками саміту.

Програма «Горизонт Європа» спрямована на підтримку наукових досліджень, розроблення інноваційних рішень, розвиток малого та середнього бізнесу в межах виконання спільних міжнародних проєктів та участі в програмах обміну досвіду з країнами Європейського Союзу.

Програма «Креативна Європа» стосується співпраці України та ЄС у мистецькій, дослідницькій та академічній сферах. «Програма має бюджет 2,4 млрд євро та реалізується за трьома напрямами: культура, медіа та міжсекторальна взаємодія. У їхніх межах надається підтримка секторам культурних і креативних індустрій, проєктам міжнародної співпраці, професійним мережам, платформам для промоції європейських митців і робіт, мобільності митців і професіоналів у галузі культури, а також у сфері книговидавництва та літературних перекладів», — розповіли в ОП.

За словами Зеленського, на наступному саміті Україна-ЄС він очікує укладення угоди про промисловий безвіз. Український президент зазначив, що на зустрічі сторони обговорили, зокрема, оновлення митних тарифів і всеосяжну зону вільної торгівлі.

Читайте також: Париж сподівається на зустріч міністрів в «нормандському форматі» в майбутні тижні

  • Коментарі
Завантаження коментарів ...