У Зеленського заявили про маніпуляції через залучення КСУ «наукового висновку»

64
2 хвилини
У Зеленського заявили про маніпуляції через залучення КСУ «наукового висновку»
Науково-консультативна рада КСУ не мала достатніх правових підстав для надання висновку щодо питання відсторонення від посади судді Конституційного Суду України у кримінальному провадженні, а Конституційний Суд, відповідно, для його публікації.

Про це в своєму Telegram-каналі заявила представниця Верховної Ради в КСУ, народна депутатка від фракції Слуга народу Ольга Совгиря, передає УНН.

«Разом із оприлюдненою сьогодні заявою зборів суддів Конституційного Суду щодо ситуації, яка склалася у зв’язку з виданням Президентом України Указу від 29 грудня 2020 року № 607/2020, на сайті Суду було також розміщено висновок Науково-консультативної ради КСУ (НКР) щодо питання відсторонення від посади судді Конституційного Суду України у кримінальному провадженні», — написала Совгиря.

З її слів, згідно із Положенням про НКР Конституційного Суду України, рада діє як консультативно-дорадчий орган при КСУ і має повноваження надавати висновки за зверненнями суддів Конституційного Суду тільки з питань, порушених у конституційних поданнях, конституційних зверненнях та конституційних скаргах.

Крім того, за словами депутатки, науковий висновок має лише рекомендаційний характер.

«Оскільки на розгляді в Конституційному Суді відсутні справи щодо конституційності зазначеного Указу Президента України, то НКР не мала достатніх правових підстав для надання цього висновку, а Конституційний Суд, відповідно, для його публікації. На наше переконання, залучення спочатку Правового департаменту Секретаріату КСУ, а тепер і Науково-консультативної ради до цього питання свідчить про їх неправомірне та маніпулятивне використання з метою оприлюднення заяв фактично в інтересах окремих суддів Конституційного Суду», — пише вона.

Читайте також: Санду розповіла, які питання планує підняти на зустрічі з Зеленським
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...