У Раді зареєстрували проєкт постанови про скасування карантину вихідного дня

1439
2 хвилини
У Раді зареєстрували проєкт постанови про скасування карантину вихідного дня
Керівники депутатських фракцій у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про скасування рішення Кабінету міністрів України щодо запровадження карантину вихідного дня.

Про це на засіданні погоджувальної ради повідомила віцеспікерка парламенту Олена Кондратюк.

«Під моїм керівництвом та під керівництвом всіх політичних фракцій та груп була зареєстрована спеціальна постанова № 4381 про рекомендацію скасувати карантин вихідного дня урядом», — заявила вона.

За словами Кондратюк, аби згладити криву захворюваності на COVID-19 в Україні, Кабмін вдався до «неоднозначних рішень, які ставлять багатьох громадян у безвихідне становище».

Кондратюк наголосила, що карантин вихідного дня запровадили без консультацій з Радою і громадянами, а вибірковий локдаун немає наукового підтвердження.

«Не може бути таких державних рішень, які створюють преференції одним, але знищують малий і середній бізнес. Ми, навпаки, маємо підтримувати тих, хто працює і підприємництвом заробляє гроші, оплачує податки і забезпечує власні родини», — наголосила вона.

Віце-спікер запропонувала викликати до Ради прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з усіма членами Кабміну, аби вони пояснили бачення виходу з карантину.

«Ми маємо задати прямі чесні запитання урядовцям, щоб зрозуміти, чи розуміють вони свою відповідальність за життя людей, і який врешті-решт у них план боротьби з пандемією, і чи є він у них взагалі», — сказала нардеп.

Вибірковий локдаун спровокував хвилю протестів по всій Україні. Місцеві підприємці, працівники сфери громадського харчування та розважальних закладів просять уряд дозволити їм працювати.

Читайте також: ОП планує провести нараду із мерами міст через недотримання карантину
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...