У Раді хочуть ввести штраф для господарів тварин, які не прибирають за ними на вулиці

451
1 хвилина
У Раді хочуть ввести штраф для господарів тварин, які не прибирають за ними на вулиці
Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт, що передбачає відповідальність для господарів домашніх тварин, які не прибирають за ними в публічних місцях.

Про це йдеться у тексті законопроєкту.

Документ передбачає доповнення статті 154 Кодексу про адміністративні порушення новою нормою. Власнику домашньої тварини, який не прибирає її екскременти в місцях загального користування, на дитячих і спортивних майданчиках, зупинках громадського транспорту, в підземних переходах, на тротуарах і в зонах відпочинку, загрожуватиме штраф у розмірі від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн).

При повторному порушенні будь-якого правила утримання домашніх тварин власника можуть оштрафувати на суму від 3,4 тис. грн до 5,1 тис. грн.

Також ініціатори законопроєкту пропонують збільшити відповідальність за незаконне вивезення і ввезення до України тварин і рослин і порушення правил їх утримання.

«Мета законопроєкту — створення ефективного механізму для залучення власника до відповідальності за недбале або жорстоке поводження з домашньою або дикою твариною, яка утримуєтьмя в неволі, за порушення правил утримання таких тварин, неналежне переміщення таких тварин, неналежні умови утримання тварин, неналежне поводження з ними», — йдеться в пояснювальній записці.

Читайте також: Зеленський прокоментував протести місцевої влади проти карантину
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...