У КСУ зробили заяву щодо указу Зеленського

133
2 хвилини
У КСУ зробили заяву щодо указу Зеленського
Сьогодні відбулися збори суддів Конституційного Суду, в результаті яких було ухвалено заяву щодо ситуації, яка склалася у зв’язку з виданням Президентом України Указу «Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України» від 29 грудня 2020 року № 607/2020.

«Судді Конституційного Суду України занепокоєні ситуацією, що склалася у зв’язку з виданням Президентом України Указу „Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України“ від 29 грудня 2020 року № 607/2020», — написано в заяві.

У своїй Заяві судді КСУ звертають увагу на те, що Конституція України встановлює підстави та порядок звільнення судді КСУ.

«Збори суддів Конституційного Суду України звертають увагу на неприпустимість недодержання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції України, що може призвести до блокування роботи Конституційного Суду України, яке унеможливить здійснення конституційного контролю з метою забезпечення верховенства Конституції України, утвердження прав і свобод людини», — підсумували в КСУ.

Також, КСУ повідомляє, що на адресу Суду надійшов науковий висновок щодо відсторонення від посади судді Конституційного Суду України у кримінальному провадженні, підготовлений членами Науково-консультативної ради КСУ.

«Конституцією України та відповідним міжнародними документами закріплено однаковий юридичний статус усіх суддів Конституційного Суду, незалежно від суб'єкта їх призначення, через систему гарантій забезпечення їх незалежності. Конституційний Суд є незалежним від інших гілок влади, що є також фундаментальною основою балансу гілок влади», — йдеться у науковому висновку. 

Читайте також: Завтра КСУ збереться на збори щодо рішення Президента про відсторонення Тупицького

  • Коментарі
Завантаження коментарів ...