У Брюсселі проходить перша з 2019 року зустріч Ради НАТО-РФ

261
2 хвилини
У Брюсселі проходить перша з 2019 року зустріч Ради НАТО-РФ
У Брюсселі розпочалося перше з 2019 року засідання Ради НАТО-Росія. У переговорах у середу, 12 січня, беруть участь представники 30 країн Північноатлантичного альянсу та генеральний секретар організації Єнс Столтенберг.

Російську делегацію очолює заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Грушко, у ній також присутній заступник міністра оборони Олександр Фомін. США представляє заступник держсекретаря Венді Шерман, від інших країн НАТО у засіданні беруть участь їхні спецпредставники при альянсі чи інші офіційні особи.

Очікується, що представники РФ на зустрічі наполягатимуть на задоволенні вимог Москви щодо надання «гарантій безпеки», які вона висунула наприкінці грудня. Своєю чергою, країни НАТО мають намір закликати російську сторону до заходів з деескалації конфлікту з Україною та відведення військ від регіонів поблизу кордону з країною.

На Заході вважають малоймовірним досягнення на зустрічі прориву у врегулюванні конфлікту з Росією, оскільки більшість російських вимог для НАТО є неприйнятними. Водночас сам факт засідання оцінюється позитивно, оскільки востаннє зустріч у такому форматі відбулася у липні 2019 року.

Засідання Ради НАТО-Росія є одним з етапів «дипломатичного марафону» щодо врегулювання конфлікту з Москвою цього тижня. 10 січня відбулися переговори Венді Шерман із заступником міністра закордонних справ Росії Сергієм Рябковим у Женеві. На 14 січня намічені консультації у Відні на зустрічі Постійної ради Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Читайте також: ООН закликала світ зібрати 4,4 млрд євро на допомогу Афганістану
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...