Турецька поліція застосувала сльозогінний газ на жіночій акції проти насильства

315
2 хвилини
Турецька поліція застосувала сльозогінний газ на жіночій акції проти насильства
Кілька тисяч людей, переважно жінок, вийшли на вуличну ходу у четвер, 25 листопада, у Стамбулі, щоб привернути увагу до проблеми насильства проти жінок. Акція була присвячена міжнародному дню боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, пише видання Deutsche Welle.

Протестувальники пройшли однією з найпопулярніших пішохідних вулиць у Стамбулі. Учасниці маршу свистіли у свистки та скандували гасла, у тому числі із закликами про відставку уряду. Для зупинки жіночої демонстрації поліція заблокувала вулицю та застосувала сльозогінний газ, коли натовп спробував прорватися через встановлені барикади.

Як повідомила в Twitter кореспондент DW у Туреччині Юлія Хан, жінки вийшли на вулиці на знак протесту проти поширеного гендерного насильства, а також для того, щоб висловити свій гнів турецькому уряду у зв'язку з виходом Туреччини зі Стамбульскої конвенції (Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами).

Багато учасників маршу несли транспаранти, на одному з яких було написано: «Не мовчіть про чоловіче насильство». Організатори ходи засудили втручання поліції, розцінивши її дії як напад на жінок та представників меншин.

Туреччина вийшла зі Стамбульської конвенції у березні 2021 року, оскільки, як було заявлено Анкарою, цей документ заохочує розлучення та просуває культуру ЛГБТ, що суперечить цінностям країни. Ердоган тоді заявив, що для захисту прав жінок використовуватимуться місцеві закони.

Читайте також: Литва погрожує закрити переходи на кордоні з Білоруссю
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...