Тупицький просить Зеленського притягнути до відповідальності співробітників УДО за блокування роботи КС

79
3 хвилини
Тупицький просить Зеленського притягнути до відповідальності співробітників УДО за блокування роботи КС
Голова Конституційного Суду України (КС) Олександр Тупицький звернувся до президента України Володимира Зеленського з відкритим зверненням, в якому заявляє про порушення Конституції та законодавства співробітниками Управління державної охорони (УДО) і просить притягнути їх до відповідальності.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна. 

«Прошу невідкладно вжити передбачених законом заходів щодо розблокування роботи КС... притягнення до встановленої законом відповідальності (зокрема, звільнення з посад) керівників та інших працівників УДО, причетних до блокування роботи КС та перешкоджання виконанню суддями КС та його головою своїх посадових повноважень», — йдеться у зверненні від 21 січня, оприлюдненому на сайті КС.

Тупицький також просить реалізувати принцип законності в діяльності УДО з тим, щоб унеможливити в майбутньому «використання цієї воєнізованої структури для досягнення протиправних цілей».

«Вважаю необхідним негайне скликання президентом України засідання Ради національної безпеки і оборони України для його розгляду», — йдеться в тексті звернення голови КС.

При цьому Тупицький наголошує, що Конституція не наділяє президента повноваженнями відсторонювати суддю КС від посади, і ні Основний закон, ні закон про КС не передбачають інституту відсторонення судді КС від посади. 

Крім того, зазначає він, внаслідок указу він не втратив статусу судді і, отже, адміністративної посади голови КС. Водночас Конституція і закон про КС встановлюють гарантії незалежності та недоторканності судді КС, що забороняють вплив на нього в будь-який спосіб, що і було порушено співробітниками УДО, які не пустили його та інших суддів КС у будівлю суду 19 січня. Голова КС розцінює це як перешкоджання службовій діяльності суддів і керівника КС та блокування роботи суду. 

За його словами, співробітники УДО не пропускали службові автомобілі окремих суддів КС на територію суду 19, 20 і 21 січня, при цьому не пред'являючи документів, які містили б підстави для заборони проходити до будівлі суду, а лише посилалися на певний усний «наказ» керівництва.

Голова КС зазначає, що такі їхні дії містять ознаки низки злочинів, пов'язаних із перевищенням службових повноважень, втручанням у діяльність судового органу, захопленням будівель, що забезпечують діяльність органів державної влади, і повідомив, що разом з іншими суддями КС уже подав відповідні заяви до прокуратури.

Читайте також: Усі будинки для літніх людей в Україні перевірять — Шмигаль
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...