Тупицький не зможе скликати засідання КСУ, тому що його вже відсторонили — представник Зеленського

66
1 хвилина
Тупицький не зможе скликати засідання КСУ, тому що його вже відсторонили — представник Зеленського
Представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський заявив, що голова КСУ Олександр Тупицький не має права скликати спеціальне засідання, тому що глава держави Володимир Зеленський його відсторонив. Про це повідомляє ОП.

Веніславський сказав, що спеціальне засідання може скликати лише голова суду або людина, яка виконує його обов’язки.

«З учорашнього дня Олександр Тупицький вже не може виконувати повноваження судді КСУ протягом двох місяців. Тобто він не може виконувати повноваження судді КС і його голови, отже, і скликати спеціальне засідання», — пояснив він.

За словами представника президента в КСУ, роз’яснення про процедуру відсторонення Тупицького, які опублікувала пресслужба суду, «не має жодних юридичних наслідків». Веніславський сказав, що юридичний департамент секретаріату КСУ не має права офіційно трактувати норми законодавства.

До цього в КСУ заявили, що зберуться на спеціальне засідання через указ президента Володимира Зеленського про відсторонення голови суду. КС наголосив, що лише суд на засіданні може ухвалити рішення про звільнення судді. За даними видання Укрінформ, засідання може пройти 5 січня.

Читайте також: В Україні повернули кримінальну відповідальність за брехню в е-деклараціях
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...